У двох районах Одещини будують сучасні тваринницькі комплекси

На Одещині будується комплекс на 3,5 тис. голів овець м»ясних порід та свинокомплекс на 24 тис. голів.

Про це повідомляє AgroPortal.ua з посиланням на директора департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Аллу Стоянову.

Один із інвестиційних проектів, які реалізуються Одещині попри війну — будівництво сучасного вівцекомплексу на 3,5 тис. голів овець м’ясних порід на території смт Лиманське Роздільнянського району в ТОВ «Колос». Вартість проекту складає 15 млн грн.

Крім того, ТОВ «Агропрайм Холдинг» у Болградському району реалізує проєкт зі встановлення біогазової установки на свинокомплекс потужністю 24 тис. гол. свиней: вартість цього проекту — 27 млн грн.

Щодо ситуації у галузі тваринництва на Одещині, Алла Стоянова зазначила, що станом на 1 січня 2023 року чисельність поголів’я великої рогатої худоби в усіх категоріях господарств становить 132,8 тис. голів, що на 3,0% менше, ніж торік. Незначне скорочення поголів’я спостерігається в усіх галузях тваринництва, окрім свинарства.

У сільгосппідприємствах порівняно з минулим роком поголів’я ВРХ стабілізувалось на минулорічному рівні й становить 14,5 тис. голів, поголів’я свиней збільшилось на 4,1% і становить 72,8 тис. голів; поголів’я корів зменшилось на 3,1% і становить 6,3 тис. голів; овець та кіз — на 9,8% і становить 23,1 тис. голів, — уточнила Алла Стоянова.

Источник