У Чорноморську повернули громаді землю на узбережжі, де планували будувати яхт-клуб (фото)

Господарський суд Одеської області задовольнив позов за участі прокурорів Одеської обласної та Чорноморської окружної прокуратур щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою площею 0,8 га вартістю майже 4 млн грн в прибережній захисній смузі Чорного моря. Цікаво, що будівництво на цій ділянці заборонено міською радою через зсувні процеси.

Про це повідомили у Одеській обласній прокуратурі.

Господарський суд Одеської області задовольнив позов за участі щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою. Прокурори в суді довели незаконність передачі землі в оренду приватному підприємству строком на 49 років для будівництва спортивно-оздоровчого комплексу з яхт-клубом.

Позовні вимоги мотивовані тим, що земля перебуває у прибережній зоні міста Чорноморськ, причому у зоні, будівництво на якій міською радою заборонено через зсувні процеси, які мають ознаки стихійного лиха.

Крім того, зазначену ділянку водного фонду передано в оренду для цілей, що суперечать цілям використання земель даної категорії.

Суд скасував рішення Чорноморської міськради, визнав недійсним договір оренди та зобов’язав підприємство повернути землю. Рішення суду залишено без змін апеляційною та касаційною інстанціями.

Наразі рішення суду виконано – земельну ділянку повернули до комунальної власності Чорноморської територіальної громади, зокрема підписано акт приймання-передачі між приватним підприємством та міською радою, – зазначили у прокуратурі.

Источник