У березні постачання російського ДП у Туреччину зростали

У березні обсяги імпорту дизельного палива в Туреччину продовжували зростати. За даними турецького Інституту статистики, до країни було ввезено 1,047 млн тонн продукту, це на 20% більше, ніж у лютому.

Збільшення загального обсягу імпорту відбулося за рахунок зростання постачань палива російського виробництва. У березні Туреччина розмитнила 866 тис. тонн дизпального, що надійшло з росії. Цей обсяг склав 83% від загального імпорту. За даними сервісів відстеження суден, в березні понад 80% постачань російського продукту здійснювалось у порти Ізміт, Мармара та Мерсін.

Внаслідок зростання закупівель російського продукту, постачання дизпального з інших країн значно зменшилися або взагалі припинилися. За останні три місяці зникли постачання продукту з Болгарії та Італії, а відвантаження з Індії та Греції впали у кілька разів.

У I кварталі обсяги імпорту дизпального в Туреччину зросли на 28% до 2,69 млн тонн. Одним з чинників збільшення обсягів закупівель стало зростання попиту на пальне внаслідок землетрусу, що стався у країні на початку лютого 2023 року. В процесі відновлювальних робіт у постраждалих регіонах зросло споживання дизельного палива, що живить вантажну та будівельну техніку.

Обсяги експорту дизпального з Туреччини у березні збільшилися на 33% до 303 тис. тонн, а в I кварталі —на 20% до 788 тис. тонн. За словами учасників українського паливного ринку, Туреччина є найбільшим постачальником дизпального сумнівного походження.

«Враховуючи, що велика частка продукту, що відвантажується до турецьких портів, надходить з росії, існує висока вірогідність придбати саме російський дизель», — каже один з трейдерів, що закуповує нафтопродукти на півдні.

Источник