«Туреччина очікує на чергову групу дітей-сиріт, евакуйованих із двох дитячих будинків Одещини», — Олена Зеленська та Еміне Ердоган зустрілися у Стамбулі

Фото: сторінка Фейсбук Олени Зеленської Ліна Тимошина 03 Жовтня 2022, 10:02

Туреччина очікує на чергову групу дітей-сиріт, евакуйованих із двох дитячих будинків Одещини. Про це повідомила перша леді України Олена Зеленська на сторінці у Фейсбук після зустрічі з першою леді Туреччини Еміне Ердоган.

Діти мають бачити в небі повітряні кульки, а не бомби, що падають на них, – перша леді Туреччини пані Еміне Ердоган висловилась так відразу після російського вторгнення у зверненні-підтримці, яке записала для України, — написала Зеленська.

Фото: сторінка Фейсбук Олени Зеленської

Вже за декілька тижнів Ердоган приймала у своїй країні першу групу евакуйованих з України дітей-сиріт. Саме про дітей під час війни говорила пані Ердоган і на Саміті перших леді та джентльменів.

І сьогодні, коли ми зустрілися з нею у Стамбулі у межах мого візиту до Туреччини, нам було що обговорити: вона очікує на чергову групу евакуйованих із двох дитячих будинків Одещини. «Це наш дружній обов’язок», – процитувала Зеленська першу леді Турецької Республіки.

Зеленська розповіла колезі й про зовсім новий проєкт – свою благодійну Фундацію (Olena Zelenska Foundation / Фундація Олени Зеленської), яку вона презентувала під час візиту на ГА ООН до Нью-Йорку. Кожен, хто прагне долучитися до відновлення України у сфері медицини, освіти, гуманітарної допомоги, зможе зробити це через Фундацію.

Фото: сторінка Фейсбук Олени Зеленської

Ердоган поділилася деталями свого проєкту «Нульові відходи» – ініціативи під егідою першої леді щодо зміни підходу в ефективному використанні обмежених ресурсів, а також зменшення та ліквідування відходів шляхом запобігання, скорочення, перероблення та повторного використання ресурсів. У межах проєкту в школах було вже встановлено контейнери з перероблення, а також внесено зміни до закону про утилізацію, скорочення використання пластикових пакетів та пластикового пакування.

Колега поділилася, що надихнулася нашими змінами у системі шкільного харчування, що підштовхнуло її запроваджувати такі заходи в місцевих школах, — зазначила Зеленська.

Фото: сторінка Фейсбук Олени Зеленської Фото: сторінка Фейсбук Олени Зеленської

Источник