Ця вистава не має нічого спільного з волевиявленням, — МЗС України про фейкові «референдуми»

Луганська, Донецька, Херсонська і Запорізька області, так само, як і Крим, залишаються суверенними територіями України, і наша держава має повне право продовжувати звільняти тимчасово окуповані території.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України з приводу влаштованих російськими загарбниками фейкових «референдумів» у тимчасово зайнятих регіонах.

За словами українських дипломатів, примус людей на цих територіях до заповнення якихось паперів під прицілом російських військових є черговим злочином росії у ході її агресії проти України.

Ця вистава не має нічого спільного з волевиявленням і не несе жодних наслідків для адміністративно-територіального устрою та міжнародно визнаних кордонів України. Україна та міжнародна спільнота засуджують такі дії росії та вважають їх нікчемними, — заявили у МЗС.

У міністерстві також відзначили, що фіктивними “референдумами” росія свідомо демонструє зневагу всім, хто закликав до дипломатії, показуючи, що всі сигнали про буцімто готовність до перемовин — лише прикриття для продовження агресії.

Україна закликала ЄС, НАТО та Групу семи негайно суттєво підвищити тиск на державу-агресора, включно з новими жорсткими санкціями проти росії, та суттєво збільшити військову підтримку України, зокрема надати танки, бойові літаки, бронемашини, далекобійну артилерію, засоби протиповітряної та протиракетної оборони.

Ми закликаємо партнерів продемонструвати росії, що єдиною реакцією на спроби анексії, шантаж та ультиматуми буде збільшення підтримки України задля перемоги нашої держави над агресором, — заявили у МЗС.

В свою чергу, президент Володимир Зеленський заявив, що попри “фарс на окупованих територіях”, Україна продовжить звільняти свої землі і своїх людей.

Будь-які злочинні дії Росії нічого не змінять для України. Ми визнаємо Статут ООН, ми визнаємо базові принципи співжиття народів і ми будемо діяти й надалі для того, щоб захистити нормальне життя в Україні, Європі та світі,- сказав голова держави.

Нагадаємо, з 23 по 27 вересня на тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей загарбники і колаборанти провели «референдуми» щодо приєднання до рф. Представники окупаційної адміністрації ходили по квартирах разом з озброєними людьми і змушували мешканців «голосувати». Відзначимо, що, за оприлюдненими загарбниками даними, кількість тих, хто нібито взяв участь у “референдумі”, значно перевищує загальну кількість людей на окупованих територіях.

Источник