Ціна Brent вперше з 2022 року перевищила $90/барр.

Вартість ф'ючерсів на нафту Brent з постачанням у листопаді на лондонській біржі ICE зросла на 1,3% і піднялася до $90,15 за барель, свідчать дані торгів станом на 17:10 за київським часом. Найдорожче $90 барель Brent коштує вперше з 18 листопада 2022 року.

Ціна жовтневих ф'ючерсів на нафту WTI на Нью-Йоркській товарній біржі зросла на 1,98% до $87,03 за барель.

Котирування нафти різко зросли на новині про те, що Саудівська Аравія та росія продовжили добровільне скорочення постачання нафти до кінця року.

росія продовжить додаткове добровільне скорочення постачання нафти на світові ринки на 300 тис. барелів на добу до кінця грудня 2023 року, повідомив віце-прем'єр Олександр Новак.

Скорочення експорту на 300 тис. барелів на добу — це додатковий захід до добровільного скорочення на 500 тис. барелів на добу, про який росія оголосила раніше. Воно діє до кінця грудня 2024 року.

Саудівська Аравія також вирішила продовжити до кінця 2023 року своє рішення скоротити видобуток на 1 млн барелів на добу,. У результаті в королівстві, як і раніше, видобуватимуть близько 9 млн барелів нафти на добу, що є мінімальним показником за останні кілька років, зазначає Bloomberg.

Як і росія, Саудівська Аравія щомісяця переглядатиме своє рішення щодо видобутку залежно від ситуації на ринку.

Источник