Це великий Громадянин та Українець, який безмірно любив людей, — Чубаров вшанував вченого Козловського

Шевчук Микола 10 Вересня 2023, 15:50

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вшанував померлого відомого українського науковця Ігоря Козловського.

Qirim.news подає спогади Рефата Чубарова про Ігоря Козловського.

9 вересня 2023 року рідні, учні, друзі, соратники, духовні особи різних віросповідань, військовослужбовці , політики провели в останній шлях вченого, релігієзнавця, кандидата історичних наук, професора, письменника, громадського діяча Ігоря Анатолійовича Козловського.

Ігор Козловський був захоплений в Донецьку 27 січня 2016 року за вказівкою російських спецслужб терористами з так званої «днр» за проукраїнську позицію і 700 днів перебував у полоні, де його було піддано тривалим катуванням.

Ігоря Козловського було звільнено 27 грудня 2017 року в результаті обміну.

На громадянській церемонії прощання з Ігорем Козловським найбільш повторюваним було твердження про його пронизливу любов та повагу до людей

У зв’язку з цим я дозволю собі навести слова Ігоря Козловського про любов до людей, сказані ним вже після звільнення:

«Я згадую момент, коли після перших тортур мене повернули на підвал і зняли мішок з голови, я був весь закривавлений, але я посміхався… І в мене дві думки: я вже не боюся померти, але друга думка — я маю жити, бо у мене є любов. Я люблю своїх рідних, близьких, дітей, друзів, батьківщину. Але не це найголовніше. Головне вони мене люблять. І тоді я відповідаю за їхню любов до мене. Я боржник їхньої любові. А обов’язок любові – ти можеш віддавати все життя, і ти його до кінця ніколи не віддаси. І завжди повертатиметься до тебе більше. Тому я маю віддати цей обов’язок любові, тому я маю жити».

Ігор Козловський був одним з організаторів молитовного марафону «За мир, любов та цілісність України», який проводився у Донецьку з кінця березня 2014 року. Як пізніше згадував учений, цей марафон, який тривав до серпня 2014 року, був «останнім форпостом українських сил» на окупованій території.

Двічі Ігор Козловський та його учні піднімали на цьому марафоні і кримськотатарський прапор, висловлюючи шану пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та демонструючи свою підтримку жителям окупованого Криму.

… Виступаючи на церемонії прощання з професором Ігорем Козловським висловив від імені Меджлісу кримськотатарського народу та багатьох кримських татар, які особисто знали, дружили з науковцем, знайомі з його працями та виступами, щирі співчуття усій українській спільноті, рідним і близьким великого Громадянина та Українця, який безмірно любив людей і вважав себе завжди в боргу перед людьми за їхню любов до нього.

Прощайте, Ігоре Анатолійовичу !

Світла пам’ять!

Нагадаємо, Ігор Козловський помер 6 вересня. Йому було 69 років.

Источник