«Це спосіб тиску на них», — Курбедінов про продовження тримання під вартою кримських татар із Севастополя і Джанкоя

Ліна Тимошина 05 Травня 2023, 13:40

4 травня російський Апеляційний військовий суд залишив під арештом фігурантів «другої севастопольської групи справи Хізб ут-Тахрір» Джеббара Бекірова, Рустема Мурасова, Завура Абдуллаєва і Рустема Таїрова.

Про це повідомив адвокат Еміль Курбедінов у відеокоментарі «Кримській солідарності».

Під час цього слухання відбувся розгляд апеляційних скарг захисників на продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Ми вважаємо, що протягом довгого часу наші підзахисні знаходяться абсолютно незаконно у слідчому ізоляторі. І ми вважаємо, що це спосіб тиску на них за те, що вони не обмовили себе та інших по кримінальній справі. Суд не прийняв жодного з доводів, — сказав Курбедінов.

За його словами, самі підзахисні також виступили та заявили, що це суто політичне переслідування.

Жодного юридичного обґрунтування в їхньому утриманні та взагалі кримінальному переслідуванні немає з боку Росії. Усі звинувачення у спробі захоплення влади та по терористичних статтях абсолютно абсурдні, — підкреслив адвокат.

Також, як повідомив Курбедінов, Апеляційний військовий суд у Власисі залишив під вартою фігурантів «першої джанкойської групи справи Хізб ут-Тахрір» Енвера Кроша, Вілена Темерьянова, Ріната Алієва, Едема Бекірова, Мурата Мустафаєва та Сейтяга Аббозова.

Як повідомляли QIRIM.News, журналіста «Кримської солідарності» Вілена Темерьянова та активіста Енвера Кроша вивезли з Криму до Ростова-на-Дону.

Як повідомляли QIRIM.News, кримських татар окупанти заарештували 11 серпня 2022 року після обшуків в їхніх будинках у Джанкої та Джанкойському районі окупованого Криму.

Як повідомляли QIRIM.News, 10 квітня Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону задовольнив клопотання російського прокурора про продовження арешту в СІЗО активістам із Криму Рустему Таїрову, Завуру Абдуллаєву, Джеббару Бекірову та Рустему Мурасову. Політв’язні залишаться у ростовському СІЗО-1 до 23 липня 2023 року.

Як повідомляли QIRIM.News, 17 серпня 2021 року окупанти провели обшуки у п’ятьох кримськотатарських активістів — Рустема Мурасова, Рустема Таїрова і Джеббара Бекірова у Севастополі, у Завура Абдуллаєва у Бахчисарайському районі та у Раїфа Февзієва — у Сімферопольському районі.

Источник