Торік імпорт нафтопродуктів до Молдови зріс приблизно в 2,4 рази

У минулому році імпорт нафтопродуктів до Молдови зріс приблизно в 2,4 рази, їх вартість сягнула близько 1,5 млрд доларів, за попередніми даними молдавської митниці щодо імпорту палива.

Величезний стрибок пояснюється значним зростанням цін на енергоносії, але особливо війною в Україні, яка призвела до перепланування транспортних шляхів, Республіка Молдова раптово стала важливим реекспортером нафтопродуктів у сусідньої країни, як це також показує дані Національного бюро статистики за 11 місяців, передає видання Mold Street

Митні статистичні дані показують, що Лукойл-Молдова залишився лідером ринку минулого року з обсягом майже півмільйона тонн нафтопродуктів, оціночною вартістю понад 9 млрд леїв.

Другий гравець, Rompetrol-Moldova, імпортував близько 460 тис. тонн нафтопродуктів на суму близько 8,5 млрд леїв.

На великій відстані від лідерів знаходиться Petrom-Moldova з обсягом близько 270 тис. тонн на суму 4,7 млрд леїв.

Замикає четвірку найбільших постачальників компанія Danube Logistics SRL, оператор міжнародного вільного порту Джурджулешти (PILG), який нині контролює Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР). Так, торік Danube Logistics SRL імпортувала майже 200 тис. тонн нафтопродуктів на суму 4,4 млрд леїв, тоді як у 2021 році імпорту практично не було. 99% імпорту Danube Logistics становило дизельне паливо, яке, швидше за все, було реекспортовано в Україну.

Источник