«Те, що зараз відбувається в Криму, я називаю терміном «нова російська колонізація», — Алієв

Фото: Український інститут Ліна Тимошина 04 Жовтня 2022, 16:31

Зараз в окупованому Криму відбувається “нова російська колонізація”. Про це заявив заступник генерального директора Українського інституту Алім Алієв, який виступив у пленарній сесії ОБСЄ, Варшавської конференції з людського виміру. Про це повідомляє Український інститут на сторінці у Фейсбук. Також він взяв участь у дискусії на тему: “Ситуація з правами людини в Криму в контексті повномасштабного вторгнення Росії в Україну”. Темою сесії стали толерантність і недискримінація, та національні меншини.

Із повномасштабним вторгненням Росії в Україну, репресії на Кримському півострові посилились. Війна Росії проти України розпочалась у 2014 році саме з тимчасової окупації Криму. І те, що зараз відбувається в Криму, я називаю терміном “нова російська колонізація”, – заявив Алієв.

Він також наголосив, що колонізаційна політика Росії проявляється в намаганні стерти сильні ідентичності з півострова, як українські, так і кримськотатарські, а також у знищенні інституцій громадянського суспільства. Крім того, Алієв додав, що Росія перетворила Крим на свій плацдарм, з якого за останні пів року було випущено 750 ракет на інші території України. А самих кримських татар мобілізують в першу чергу, намагаючись відправити корінний народ на війну проти своєї ж країни.

Сьогодні я звертаюсь до ОБСЄ щодо підтримки корінних народів, збереження й популяризації мови та культури та із закликом засудження мобілізації на півострові. Сьогодні ми потребуємо від ОБСЄ не тільки занепокоєння, а й швидких кроків, які приведуть до нашої спільної перемоги, бо це наша спільна війна. Це війна Європи та анти-Європи. Це екзистенційна війна за свободу та верховенство прав людини, за гідність та ідентичність, – наголосив заступник генерального директора Українського інституту.

Під час заходу українські, кримськотатарські та міжнародні лідери громадянського суспільства обговорювали воєнні злочини та злочини проти людяності, які відбуваються в тимчасово окупованому Криму, та шляхи притягнення до відповідальності винних у них.

Сесія Варшавської конференції з людського виміру, організована Польським головуванням в ОБСЄ спільно з Бюро демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ).

Фото: Український інститут

Источник