Ташева: окупанти роздали кримським татарам щонайменше 1500 повісток

Фото: сторінка Фейсбук Таміли Ташевої Ліна Тимошина 28 Вересня 2022, 15:59

Окупанти в Криму роздали кримським татарам щонайменше 1500 повісток. Про це повідомила Представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева на брифінгу.

Це була масова така роздача незаконних повісток у таких місяцях компактного проживання кримських татар як, наприклад, 6-й, 7-й мікрорайони Бахчисараю, села Строгонівка під Сімферополем, село Зуя (…) місто Саки, села Азовське, Майське, села Добрівської Долини. Це здебільшого населені пункти, де проживають компактно представники корінного кримськотатарського народу, — заявила Ташева.

За її словами, кримських татар у загальній чисельності Криму за різними підрахунками, від 250 до 350 тисяч, тому це великий відсоток. Ташева наголосила, що повістки роздавалися масово без будь-яких обмежень.

Фактично військові комісари або їхні працівники у військкоматах приходили в населені пункти або місця масового скупчення кримчан, в тому числі кримських татар, і починали масово роздавати такі повістки. Звісно, що по домівках теж ходили, розуміючи до кого вони приходять. Але масовий характер мало саме тому, що фактично це виглядало як така собі облава на території населених пунктів, — наголосила Представниця Президента в Криму.

Ташева нагадала, що так звана «мобілізація» громадян на окупованій території заборонена згідно з Женевськими конвенціями і міжнародним гуманітарним правом, і є воєнним злочином рф.

Источник