Ташева: до Криму після його звільнення направлятимуть фахівців з усіх регіонів України

Фото: пресслужба Представництва Президента України в АР Крим Ліна Тимошина 04 Травня 2023, 11:46

В Україні сформують реєстр працівників, яких направлятимуть до Криму після його звільнення. Це будуть люди з усіх регіонів України. Про це повідомила Представниця Президента в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева в інтерв’ю Укрінформу.

За її словами, за дорученням Президента України представництво розробило візійний документ про першочергові кроки Української держави після деокупації Криму. Одне з питань стосується формування кадрів для відновлення Криму.

Ми розуміємо, що не зможемо повноцінно залучати до роботи громадян, які проживають на окупованому півострові, навіть якщо у них максимально проукраїнська позиція. Причини – відсутність знань на належному рівні мови, українського законодавства, реформ, впроваджених на материковій частині України тощо. Слід також враховувати гуманітарний простір, у якому вони проживали. Тож нам потрібно сформувати реєстр працівників, яких направлятимуть до Криму після його звільнення. Це будуть люди з усіх регіонів України: делеговані з центральних і регіональних органів виконавчої влади, вчителі, які зможуть поїхати до Криму для підтримки та налагодження освітніх процесів, — пояснила Ташева.

Вона зауважила, що це тисячі фахівців у різних сферах. Серед них будуть внутрішньо переміщені особи, ті, хто мають досвід роботи з темою тимчасової окупації Кримського півострова та інших територій.

Зараз ми працюємо над тим, як сформувати такий реєстр відбудови і дати людям необхідні специфічні знання. Так, наше Представництво спільно з КНУ імені Тараса Шевченка, Національним університетом «Києво-Могилянська академія» розробляє задля цього низку навчальних програм, — сказала Представниця Президента в АР Крим.

Як повідомляли QIRIM.News, Віцепрем’єр-міністр України Ірина Верещук розповіла, що до кадрового резерву, який українська влада має намір визначити для Криму, увійдуть ветерани російсько-української війни, представники кримськотатарського народу та переселенці.

Источник