Танзанія, Equinor і Shell завершили переговори щодо будівництва LNG-терміналу

Міністерство енергетики Танзанії повідомило, що переговори про будівництво терміналу скрапленого природного газу (СПГ) вартістю 30 мільярдів доларів США між Танзанією, норвезькою Equinor і британською Shell завершені, і триває підготовка контракту.

За даними Reuters, розробка величезних морських газових ресурсів Танзанії була припинена роками через затримки регулювання.

У червні минулого року всі три залучені сторони підписали рамкову угоду, спрямовану на наближення початку будівництва проекту. Уряд має на меті прийняти остаточне інвестиційне рішення для об’єкта у 2025 році.

«Міністр Дженуари Макамба сказав, що переговори щодо будівництва проекту СПГ завершені, і зараз експерти працюють над підготовкою контрактів», — повідомило міністерство енергетики у своєму Twitter увечері в понеділок.

«З цих контрактів один стосується Угоди з приймаючим урядом, а інший — про об’єднання блоків 1, 2 і 4, які забезпечуватимуть природний газ для проекту СПГ», — йдеться в повідомленні, не вказуючи терміни підписання контрактів.

«Шелл» експлуатує блоки 1 і 4 в Танзанії, які містять приблизно 16 трильйонів кубічних футів видобутого газу.

Норвезька нафтогазовидобувна компанія Equinor також керує блоком 2, у якому ExxonMobil має частку і який, за оцінками, містить понад 20 трильйонів кубічних футів газу.

Equinor і Shell разом з Exxon Mobil, Ophir Energy і Pavilion Energy планують побудувати завод СПГ у регіоні Лінді на південному сході Танзанії.

Танзанія вже використовує деякі зі своїх відкритих родовищ природного газу для виробництва електроенергії та для роботи заводів. Також планується будівництво заводу з виробництва добрив.

Станом на червень 2022 року уряд країни оцінив загальний обсяг видобутого газу в 57,54 трильйона кубічних футів.

Источник