«Суд» у Криму засудили до п’яти років ув’язнення за участь у «Батальйоні імені Номана Челебіджіхана»

Фото: AFP Асіф АлієвQHA 02 Березня 2023, 16:00

Підконтрольний росії так званий «Джанкойський районний суд» у Криму засудив до п’яти років позбавлення волі громадянина України за участь у «Батальйоні імені Номана Челебіджіхана», повідомили журналістам у «прес-службі суду», передає ТАCС.

«Суд, всебічно вивчивши матеріали справи, враховуючи пом’якшувальні обставини, визнав чоловіка винним за ч. 2 ст. 208 КК РФ («Участь у збройному формуванні, не передбаченому федеральним законом») і призначив йому покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі з відбуванням першого року у в’язниці та терміну, що залишився, у виправній колонії суворого режиму», — йдеться в повідомленні.

Як повідомляють російські ЗМІ, у листопаді 2022 року чоловіка було затримано співробітниками прикордонного управління ФСБ Росії по Республіці Крим під час спроби в’їзду на територію півострова.

Судом та слідством встановлено, що підсудний у листопаді 2015 року приїхав до табору батальйону на Херсонщині. За його словами, він охороняв пункт постійної дислокації, виконував господарські роботи, копав окопи та зводив оборонні загородження.

Як писали QIRIM.News з окупованої частини Херсонської області затриманона в’їзді до Криму учасника «Батальйону імені Номана Челебіджихана».

Раніше голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв заявив QIRIM.News, що ща останні пів року росія визнала батальйон імені Номана Челебіджіхана терористичною організацією та відкрила шлях до нових репресій.

Источник