Суд не дозволив розширити межі села на Одещині за рахунок нацпарку

Суд залишив у силі апеляційну постанову про визнання протиправним рішення Татарбунарської райради Одеської області про розширення меж села Приморське за рахунок земель національного природного парку.

Про це повідомляє Верховний Суд України.

Національний природний парк «Тузловські лимани» просив суд визнати протиправним та скасувати рішення районної ради «Про встановлення меж с. Приморське на території Приморської сільської ради Татарбунарського району Одеської області» від 19 червня 2020 року.

Цим рішення були розширені межі села до площі 1101,2074 га за рахунок земель, що стали частиною національного природного парку «Тузловські лимани» згідно з Указом Президента України без їх вилучення.

Таким чином частина земель національного природного парку перейшла з державної в комунальну власність.

Суд першої інстанції в задоволенні позову відмовив. Суд апеляційної інстанції скасував це рішення і задовольнив позовні вимоги.

Верховний Суд підтримав рішення апеляційного суду, зауваживши, що рішення про розширення меж села за рахунок земель, переданих до складу природного парку, безумовно, впливає на права, інтереси та обов’язки позивача як природоохоронної установи загальнодержавного значення, що входить до складу природно-заповідного фонду України. А тому позивач мав процесуальне право звернутися до суду для збереження та охорони цінних природних комплексів й об’єктів.

Источник