Сучасна набережна в Одесі: борці з забудовниками узбережжя пропонують новий проєкт (відео)

Одеські архітектори та урбаністи з ГО Urban Buro провели опитування серед одеситів щодо стану узбережжя нашого міста – чи є воно туристично привабливим. Не дивно, що більшість містян дали негативну відповідь. Саме тому організація реалізує проєкт «Європейська набережна».

Про подробиці опитування повідомили в проєкті Urban Buro, передає кореспондент Української Служби Інформації.

Про що йдеться? Засновник Urban Buro, ініціатор проєкту «Європейська набережна» Володимир Савченко розповів про те, що його команда при підтримці одеситів хоче зробити на 13-й ст. Великого Фонтану і взагалі на цьому фонтанському узбережжі.

Понад 4 роки ми боролися проти незаконної забудівлі узбережжя, де деякі незаконні будівлі з’явилися ще раніше, близько 8 років тому. Але на жаль наші старання нічого не зупинили, – одне будівництво, комплексу «Ля Мер», було зупинено, але суд став на бік забудовників. Ми розуміємо, що комплекси можуть огородити приватну територію, яка стане доступною тільки для супер багатих, а інші люди будуть ходити поза забором посеред безладу.

А можемо зробити інакше – за допомогою небайдужих одеситів, нас, місцевих мешканців, а також самих забудовників, місцевої влади та міжнародних партнерів облаштувати це узбережжя одним з кращих.  

Тому ми працюємо над розвитком цього узбережжя. «Європейська набережна» – один з самих амбіційних та важливих проектів Urban Buro, – зазначив він.

Саме тому в період з липня по вересень 2023 року команда Urban buro провела соціальне опитування людей, які відвідують узбережжя Великого Фонтану.

Було опитано 650 людей. 93,4% з них – за те, щоби реконструювати узбережжя, ще 4% – теж за, але вже після перемоги.

Понад 40% мають труднощі на шляху до моря, зокрема незручні сходи.

68% хочуть більше озеленення, 51% виступають за офіційні парковки, причому 77% з них готові платити за них.

Загалом поточний стан узбережжя оцінено наступним чином:

Жахливо: 17.6%
Погано: 46.6%
Нейтрально: 23%
Задовільно 10.5%
Чудово: 2.2%.

Також в опитуванні було три запитання:

1. Чи вплине реконструкція на вашу готовність відвідувати узбережжя: 86.9% Так.
2. Чи вплине на загальний стан Одеси: 93.5% Так.
3. Чи вплине на розвиток туризму в Одесі: 93,8% Так.

***

Володимир Савченко закликав одеситів приєднуватися до команди, яка розвиватиме саме це узбережжя.

Я розумію, ви можете мені сказати – як так, ви судилися, але змінили позицію? Ми змінили позицію, щоб був результат, важливий як для кожного одесита, так і гостя, який приїде до Одеси відпочивати. Тому роботи дуже багато, але я сподіваюсь що ми її зробимо. Сподіваюсь на підтримку місцевої влади, а також забудовників. Звертаюсь до них – так, ви все це будуєте, і ви маєте зусилля та гроші, щоб узбережжя було максимально комфортним для усіх, а не тільки мешканців ваших ЖК. Сподіваюсь, це буде найкраще узбережжя Одеси, якім будуть гордитися абсолютно усі, – наголосив він.

Детальніше про результати опитування дивиться у слайдері нижче.Источник