Студентів-ВПО та студентів з ТОТ пропонують навчати за державні кошти

Студентів-внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та студентів з тімчасово окупованих теріторій (ТОТ) пропонують навчати за державні кошти. Надання такої можливості студентам – внутрішнім переселенцям обговорили на засіданні Уряду 12 жовтня.   

Відповідну постанову розроблено за дорученням Президента Володимира Зеленського. Вона вже отримала підтримку міністерств та Прем’єр-міністра України.

Постановою пропонується перевести на навчання за державні кошти наступні категорії студентів:

  • осіб, які проживають на тимчасово окупованій території, території проведення воєнних (бойових) дій або перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні);
  • внутрішньо переміщених осіб, які виїхали з таких територій.

Таку ж можливість зможуть отримати й діти загиблих захисників України, а також учасники бойових дій, особи, що отримали інвалідність внаслідок війни та їхні діти.

Крім того, документ визначить механізм переведення вищевказаних категорій студентів з контрактної форми навчання на бюджетну.

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України  Ірина Верещук наголосила, що постанову потрібно прийняти якнайшвидше: «Це наша молодь, і вона потребує підтримки від держави!».

Віце-прем’єр-міністр закликала всіх, від кого це залежить, не зволікати з погодженням постанови.

Ухвалення зазначеної ініціативи є відображенням політики Уряду з підтримки дітей наших захисників та наших внутрішніх переселенців.

Источник