Стало відомо, які категорії українських дітей вивезли в Росію окупанти

Фото: Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій Шевчук Микола 21 Січня 2023, 16:18

Окупанти вивезли до Росії українських дітей, які виховувалися в закладах інституційного догляду, прийомних сім’ях, будинках сімейного типу, а також ті, які втратили батьків через бойові дії.

Про це заявила начальник Департаменту захисту інтересів дітей та протидії насильству Офісу генерального прокурора Юлія Усенко в ефірі телемарафону «Єдині новини», цитує Укрінформ.

Це дуже різні категорії дітей. Це діти-сироти, позбавлені батьківського піклування і перебували в закладах інституційного догляду. Це діти, які перебували у прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу. Є навіть ті діти, які під час ведення бойових дій втратили батьків і фактично стали сиротами, але держава про це не знає, вони не перебувають на обліку і не мають відповідного статусу, і такі діти були переміщені також, — сказала вона.

За її словами, також серед депортованих окупантами можуть бути діти, які були переміщені разом з батьками, але в подальшому роз’єднані з ними: батька або матір забрали у фільтраційний табір, а дитину потім повезли на територію РФ.

Усенко підкреслила, що точну кількість переміщених дітей встановити дуже складно.

Раніше повідомлялося, що понад 915 тисяч громадян України Росія примусово депортувала до РФ, 170 тисяч із них — діти.

Источник