«Справа рук людських»: чому обвалилася будівля колишнього пологового будинку в Одесі (фото)

У парку Шевченка обвалився старовинний особняк, в якому колись розташовувався пологовий будинок №6. Місцеві мешканці переконані: будівлю цілеспрямовано руйнують.

На місці побував кореспондент Української Служби Інформації.

Близько тижня тому обвалилася фасадна стіна будинку на Чорноморській, 1. Також пошкоджені внутрішня стіна, частково зруйновано дах. Як розповіли нам місцеві мешканці, за декілька днів до того в особняку проводилися якісь роботи.

День тут попрацювали і поїхали. А потім, через три дні все обвалилося. Я вам одне скажу: це справа рук людських. Комусь треба земля оця, – стверджує житель сусіднього будинку.

Нагадаємо, будинок у парку Шевченка збудували ще у 1903 році за проектом відомого архітектора Самуїла Гальперсона. Він внесений до реєстру памʼяток архітектури і містобудування місцевого значення як «особняк Гавсевича». Починаючи з 2001 року будівля перебувала в оренді, а після ліквідації пологового будинку у 2009 році — у власності фірм, що входили до орбіти одеського бізнесмена і політика Леоніда Клімова.

Як вже повідомляла УСІ, влітку 2018 року власником особняка стала компанія «Універсал Дірект», також повʼязана з Клімовим.

Тривалий час будівля перебувала у занедбаному стані й руйнувалася. Восени 2021 року колишній пологовий будинок обнесли парканом — програвши суд міській владі, власник був зобовʼязаний провести тут протиаварійні роботи.

Источник