«Спазми та задишка». Здоров’я Амета Сулейманова у СІЗО Сімферополя погіршується

Фото: «Кримська солідарність» Ліна Тимошина 05 Травня 2023, 10:28

Здоров’я політв’язня, громадянського журналіста Амета Сулейманова у СІЗО Сімферополя погіршується.

Про це «Кримській солідарності» повідомила його дружина Ліля Люманова, яка зустрілася з ним на короткостроковому побаченні.

Він попросив мене, щоб я йому придбала важливі препарати, які б полегшили його дихання, зняли спазми і задишку. Цими днями я займалася сертифікатами до ліків, документацією, бо не все так просто, — розповіла дружина політв’язня.

Окрім цього, Люманова дізналася, що Сулейманова переводять до іншого СІЗО.

Я поїхала до СІЗО-1, щоб подати дві заяви: одну для передач, а другу для побачення, хотіла дізнатися, як він почувається. Жінка, яка приймала заяви, стала в журналі дивитися, шукати його і сказала, що сьогодні його етапують, куди — вона не відповіла, сказала, що не має такої інформації, — повідомила дружина засудженого громадянського журналіста.

Амет Сулейманов страждає від артеріальної та мітральної недостатності серця, йому рекомендували зробити операцію із заміни серцевого клапана. Крім того, у підсудного була інвалідність, однак у 2015 році її було знято через його відмову від операції в Москві. Сулейманов отримував систематичне лікування в лікарні Києва і планував проводити операцію під наглядом свого постійного лікаря. Цьому завадило затримання Сулейманова і його арешт.

Як повідомляли QIRIM.News, 5 квітня політв’язня, громадянського журналіста «Кримської солідарності» Амета Сулейманова, якому лікарі призначали операцію із заміни серцевого клапана, помістили до СІЗО Сімферополя. До цього він перебував під домашнім арештом. Пізніше стало відомо, що його  утримують у спецблоці СІЗО, у нього відібрали ліки, яких він потребує.

Як писали QIRIM.News, адвокати Еміль Курбедінов та Едем Семедляєв відвідали Амета Сулейманова в ізоляторі тимчасового тримання у Бахчисараї. За словами Курбедінова, у нього постійні болі в серці, головні болі.

Як повідомляли QIRIM.News, на початку лютого російський апеляційний суд залишив у силі вирок Південного окружного військового суду політв’язню, громадянському журналісту «Кримської солідарності» Амету Сулейманову — 12 років колонії суворого режиму.  Його захисниця Ліля Гемеджі вважає вирок смертним.

Як повідомляли QIRIM.News, 11 березня 2020 року в Бахчисараї окупованого Криму російські силовики провели обшуки у семи кримських татар, внаслідок чого затримали чотирьох із них: Сейтумера Сейтумерова, Османа Сейтумерова, Амета Сулейманова та Рустема Сейтмеметова.

Источник