Що експортує Україна під час великої війни: ТОП товарів (інфографіка)

Протягом січня-липня 2023 року загальний обсяг експорту з України склав 30,3 млрд долл, що на 8% менше, ніж протягом аналогічного періоду 2022-го. Попри певне просідання, серед експорту товарів найкращі показники у сільгосп сектору та продажу металу.

Дослідження проводить Opendatabot, повідомляє Українська Служба Інформації.

З початку великої війни експорт товарів та послуг з України просів на третину.

За сім місяців 2023 року експорт склав $30,3 млрд. Це на 8% менше до відповідного періоду минулого року ($32,8 млрд ), та на 28% менше, ніж було протягом січня-липня 2021-го ($42,4 млрд).

Разом з тим, протягом семи місяців поточного року український бізнес наростив експорт сільгосппродукції. Так, доходи аграріїв та трейдерів склали $13 млрд — на 4,5% більше, аніж у відповідному періоді 2021 року.

Втім, протягом останніх кількох місяців обсяги с/г експорту все ж просідали. Найнижчий показник продажів аграрної продукції за кордон було зафіксовано у липні — $1,3 млрд.

Павло Мартишев, дослідник Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки, пов’язує таке скорочення експорту с/г продукції із припиненням зернової угоди у липні 2023 року.

Варто говорити про альтернативні шляхи морського експорту. Можливо — про комбінацію «Дунай + територіальні води Румунії, — підкреслює дослідник.

Топ-товарів, що експортуються:

  • 62,8% – с/г продукція
  • 11,6% – чорні та кольорові метали
  • 6,8% -мінеральні продукти
  • 5,8% – транспорт та обладнання
  • 5,3% – деревинаИсточник