Shell і NGC хочуть видобувати природний газ в Венесуелі

Shell і Національна газова компанія Тринідаду і Тобаго (NGC) близькі до того, щоб домовитися про кредит державній нафтовій компанії Венесуели за її інвестиції в розмірі 1 мільярда доларів в газове родовище, яке троє хочуть спільно розробити, повідомило Reuters четверо осіб, близьких до переговорів.

Якщо буде узгоджено, цей крок може допомогти прискорити розвиток офшору, який давно зупинився. У січні США надали венесуельським PDVSA, Shell і NGC дворічний дозвіл на відновлення проекту, який міг би збільшити переробку та експорт газу Тринідаду і Тобаго.

Переговори між тріо спочатку мало просунулися щодо вимоги США, щоб запропонований газовий проект Dragon виключав готівкові платежі Венесуелі або її державним компаніям. Це залишається перешкодою, хоча Тринідад попросив адміністрацію Байдена переглянути рішення.

Більша частина 1 мільярда доларів, який Венесуела хоче визнати своїм внеском, належить до майже завершеного газопроводу, що з’єднує морське родовище з берегом Венесуели, повідомили двоє людей. Родовище знаходиться у водах Венесуели, і попередні спроби знайти партнерів для його розробки наштовхнулися на вимоги PDVSA щодо компенсації.

Shell і NGC не дали остаточного слова PDVSA щодо відшкодування, але готові оплатити «всі законні вимоги», повідомило одне з джерел.

У 2013 році PDVSA завершила випробування видобутку газу на Dragon, запаси якого оцінили в 4,2 трильйона кубічних футів. Але це поле ніколи не було комерційно активним через брак капіталу у Венесуели, а нещодавно – через санкції США.

Shell і NGC підтвердили, що сторони ведуть переговори, але відмовилися від подробиць.

Источник