Shell, BP і Total торік заробили більше, ніж Vitol, Trafigura, Mercuria і Gunvor

Shell, BP і TotalEnergies минулого року заробили більше грошей на купівлі та продажу нафти, газу та електроенергії, ніж чотири найбільші приватні енерготрейдери, згідно з новими оцінками, які підкреслюють зростаючу важливість такої діяльності для їхніх прибутків, повідомляє Financial Times.

Відповідно до оцінок Bernstein Research, які ретельно охороняються компаніями, підрозділи торгівлі сировинними товарами європейських провідних енергетичних компаній минулого року принесли Shell близько 16,6 мільярдів доларів прибутку, Total — 11,5 мільярдів доларів і BP — 8,4 мільярдів доларів.

«Загалом три європейські нафтові компанії очолили групу, генеруючи близько 37 мільярдів доларів у 2022 році, за нашими оцінками», – заявили аналітики Освальд Клінт, Алекс МакКолл та Едуард Нельсон у дослідницькій записці.

На противагу цьому чотири найбільші приватні енерготрейдери — Vitol, Trafigura, Mercuria та Gunvor — отримали загальний прибуток від торгівлі енергією минулого року близько 34 мільярдів доларів.

Величезні прибутки були зумовлені наслідками війни росії проти України, яка перевернула енергетичні ринки та призвела до стрімкого зростання цін на нафто- та газові продукти.

Vitol, найбільший у світі приватний енерготрейдер, отримав у 2022 році рекордний чистий прибуток у розмірі майже 15 мільярдів доларів, що дорівнює сумарному прибутку за попередні шість років, повідомляють люди, обізнані з цим питанням.

Згідно з даними Bernstein, енергетичний підрозділ Trafigura отримав валовий прибуток у розмірі 8,5 млрд доларів, а Gunvor і Mercuria – 5,4 млрд і 4,9 млрд доларів відповідно.

Хоча різний рівень розкриття фінансової інформації означає, що деякі цифри не можна порівнювати прямо, результати вказують на розмір малообговорюваного торговельного бізнесу енергетичних компаній.

Источник