Севастопольський морпорт опинився на межі краху

Асіф АлієвQHA 03 Жовтня 2022, 16:56

З проханням вжити невідкладних заходів до окупаційної влади звернулася профспілка працівників Севастопольського морського порту.

Про це повідомляє BlackSea News.

За словами голови комітету Євгена Дубовика, звернення профспілки пояснюється тривогою за майбутнє Севморпорта та його співробітників.

«Заявники змушені були звернутися до нас для вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення життєдіяльності та фінансового оздоровлення підприємства. З урахуванням негативної дії міжнародних санкцій, заборони з боку Чорноморського флоту у зв’язку із затримкою початку навігації круїзного судна «Князь Володимир», затримкою орендних платежів валовий дохід підприємства знизився. Крім того, Севморпорт опинився в такій складній економічній ситуації у зв’язку з передачею всіх пасажирських катерів, поромів і причалів у відання ГУПС «Севелектроавтотранс». Внаслідок чого, згідно з листом, порт втратив виручку близько 140 мільйонів рублів на рік», – розповів він.

Наразі, як зазначив Дубовик, співробітники підприємства отримують зароблену плату за рахунок продажу непридатного для експлуатації майна. Кредиторська заборгованість Севастопольського морського порту сягнула 175 мільйонів рублів.

Як зазначив директор департаменту транспорту та розвитку дорожньо-транспортної інфраструктури Павло Ієно, є план заходів щодо оздоровлення Севастопольського морського порту. Відповідно до цього плану буде збережено робочі місця.

«Зараз за дорученням Президента йде часткова федералізація порту – частина майна перейде у федеральну власність. Вже проведено інвентаризацію, йде процес передачі частини майна. Це не спричинить зміни виду діяльності порту, це можу сказати зі 100-відсотковою впевненістю. І всі співробітники підприємства збережуть свої робочі місця», – повідомив він.

Источник