Серед викрадених окупантами та перевезених до СІЗО Сімферополя є громадяни іноземних держав, — Представництво Президента в АР Крим

Ліна Тимошина 11 Жовтня 2022, 16:34

Серед викрадених окупантами та перевезених до СІЗО окупованого Криму є громадяни іноземних держав. Про це повідомила Постійна Представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева у Страсбурзі, пише пресслужба відомства. Там 10 жовтня стартувала ІV частина сесії ПАРЄ 2022 року, на полях якої відбувся неформальний захід «Крим у темряві: посилення міжнародної уваги на серйозні порушення прав людини на окупованому півострові після повномасштабного вторгнення Росії в Україну».

Таміла Ташева додала, що рф використовує окупований Крим також як хаб для незаконно затриманих українців із тимчасово непідконтрольних територій півдня материкової України. Представництву відомо, що багато цих людей були викрадені окупантами і перевезені до сімферопольського сізо, зокрема серед них є й громадяни іноземних держав, — йдеться у повідомленні.

Ташева розповіла про наслідки оголошеної рф злочинної мобілізації в тимчасово окупованому Криму. Вона зазначила, що примусова мобілізаційна кампанія таргетована саме на українських громадян, зокрема представників корінного кримськотатарського народу — лише за перші кілька днів окупанти роздали киримли понад 1500 незаконних повісток.

Постійна Представниця наголосила також на великій кількості політв’язнів, яких росія незаконно утримує в окупованому Криму. Щонайменше 150 громадян України ув’язнені за активну громадську позицію, свою діяльність, підтримку України та навіть просто релігійні погляди; серед них 111 киримли.

І це лише відомі загалу випадки, як справа Богдана Зізи, затриманого і звинуваченого за 3 статтями Кримінального кодексу рф, а також за нововигаданою статтею 20.3.3 про “дискредитацію зс рф”. Остання розв’язує окупантам руки настільки, що людей штрафують за українську музику, — зазначили у представництві.

Постійна Представниця запевнила, що Україна не має жодних сумнівів щодо звільнення своїх територій, а відтак і громадян — Нарімана Джеляла, Богдана Зізу, Сервера Мустафаєва та багатьох інших.

Усі вони будуть вільні, як і буде вільною Україна! Тому вкрай необхідно допомагати нашій державі зупинити агресора, запровадити найсуворіші санкції проти росії, максимально озброїти Україну. Тільки так сьогодні можна захистити права людини — в Україні, Європі та решті країн світу!, — наголосили у відомстві.

Источник