Саудівська Acwa Power розглядає будівництво ще трьох водневих заводів

Енергетична компанія Саудівської Аравії Acwa Power планує збудувати ще три заводи з виробництва екологічно чистого водню в такому ж масштабі, як і її великий проект, який будується в Неомі, повідомляє Bloomberg.

Acwa планує розробити ще два проекти поруч із заводом екологічного водню вартістю 8,5 мільярдів доларів у Неомі, новому місті на північно-західному узбережжі Саудівської Аравії вартістю 500 мільярдів доларів, сказав в інтерв’ю головний виконавчий директор компанії Падді Падманатан.

За його словами, компанія також розглядає інше місце, впевнена, що попит на паливо зросте, оскільки уряди та компанії прискорять плани щодо скорочення викидів вуглецю. «Сама Acwa Power може виконати п’ять із цих проектів, не моргнувши оком», — сказав Падманатан. «Тепер, коли ми фінансово закрили перший, ми паралельно шукаємо ще два».

Зелений водень утворюється за допомогою енергії вітру та сонця для розщеплення атомів води. Паливо вважається вирішальним для переходу на чисту енергію в найближчі десятиліття. Він все ще набагато дорожчий, ніж нафта та природний газ, але розробники впевнені, що зможуть знизити витрати настільки, щоб зробити «зелений» водень конкурентоспроможним.

Майбутні проекти екологічного водню, ймовірно, будуть розроблені тим же консорціумом, що стоїть за Neom Green Hydrogen Company, до якого також входять американські Air Products & Chemicals Inc. і Neom, сказав він.

За його словами, нові заводи, швидше за все, будуть дешевшими, ніж перші в Neom, оскільки розробники набувають досвіду, удосконалюються технології та розвивається локальний ланцюжок поставок.

Витрати на першу станцію зросли порівняно з початковими оцінками в 5 мільярдів доларів, багато в чому через інфляцію, що підштовхнула ціни на сонячні батареї, вітрові турбіни та електролізери. «Витрати зменшаться, коли ви зробите це знову», — сказав Падманатан.

Витрати на сонячну енергію зростатимуть протягом багатьох років, каже ACWA Саудівської Аравії

Acwa, ринкова оцінка якої в Ер-Ріяді оцінюється в 27 мільярдів доларів, у середу підписала угоди про фінансування першого проекту Neom. Це одна з перших установок такого масштабу, які будуть розроблені, і очікується, що 600 тонн водню, що виробляється на день, будуть експортуватися у формі аміаку. Принаймні частина результатів майбутніх проектів, ймовірно, буде використана для внутрішньої промисловості, сказав Падманатан.

За його словами, компанія отримує підтримку щодо водневих планів від урядової програми Шарека Саудівської Аравії, яка спрямована на заохочення компаній інвестувати в розвиток нових галузей промисловості всередині королівства.

Раніше компанія також оголосила про плани розвитку заводів з виробництва зеленого водню в Узбекистані, Омані і Таїланді.

Источник