Санкції в дії: валюта союзника Росії Ірану стрімко знецінюється

Шевчук Микола 22 Січня 2023, 15:34

Національна валюта Ірану ріал, впала до рекордно низького рівня стосовно долара США на фоні посилення ізоляції країни та можливих санкцій Європейського Союзу проти іранської Революційної гвардії та окремих високопосадовців.

Про це повідомляє Reuters, цитує Укрінформ. 

Повідомляється, що в суботу долар США продавався на чорному ринку за 447 000 ріалів, тоді як напередодні він коштував 430 500 ріалів.

На думку спеціалістів, така динаміка пов’язана через різке зростання попиту на неї серед іранців, які, зіткнувшись з інфляцією близько 50%,  намагаються захистити свої заощадження, купуючи долари, іншу тверду валюту чи золото.

Ріал вже втратив 29% своєї вартості від початку загальнонаціональних протестів в Ірані, спричинених смертю від рук поліції 22-річної курдської жінки Махси Аміні 16 вересня.

Також знецінення валюти спричинене посиленням політичного тиску на Тегеран з боку західних держав і накладенням обмежень на пов’язані з Іраном кораблі та нафтові танкери, що призвело до значних втрат у ключовій галузі іранської економіки. 

Нагадаємо, смерть правозахисниці Маші Аміні внаслідок дій представників «поліції моралі» Ірану призвела до масових протестів на захист прав жінок в Ірані, що були жорстоко подавлені правоохоронними органами країни.

Сам Іран є союзником Росії, надаючи Москві дрони для війни в Україні.

Источник