Розслідування екологічних злочинів окупантів у Криму: у прокуратурі АРК працювала одна з провідних експертів з міжнародного гуманітарного права

Шевчук Микола 02 Травня 2023, 12:57

Протягом двох тижнів у Прокуратурі Автономної республіки Крим та міста Севастополя (АРК) працювала міжнародний експерт з міжнародного гуманітарного права у сфері екології для посилення роботи відомства у розслідуванні екологічних злочинів російських загарбників на півострові.

Про це повідомляє пресслужба Прокуратури АРК.

Будівництво «кримського мосту», видобуток корисних копалин, знищення природних ресурсів, численні випадки забруднення навколишнього природного середовища — усе це частина дій окупантів на півострові, які призводять до численних екологічних проблем, — сказано в повідомленні.

Задля посилення ефективності у розслідуванні екологічних злочинів, у відомстві з двотижневим візитом перебувала одна з провідних експертів Justice Rapid Response (JRR) з міжнародного гуманітарного права у сфері екології.

В пресслужбі повідомили, що результатом співпраці стало напрацювання ефективних механізмів роботи під час документування та розслідування злочинів вказаної категорії у зв’язку з відсутністю доступу до території.

Ми щиро дякуємо за результативний візит міжнародної експертки, який організований у рамках співпраці з Justice Rapid Response. Це дало змогу посилити існуючі та майбутні напрацювання прокуратури. Ворог має відповісти за кожен свій злочини, – підсумовує результати співпраці перший заступник керівника прокуратури автономії Віталій Секретар.

Нагадаємо, JRR (Justice Rapid Response) – це міжнародна організація, яка надає спеціалізованих експертів з питань правосуддя для допомоги в розслідуванні воєнних злочинів, злочинів проти людяності, геноциду, та серйозних порушень прав людини.

Источник