Росіяни досі заперечують незаконне утримування іспанського волонтера Маріо Калатаюда в Сімферопольському СІЗО №2

Фото: ZMINA Ліна Тимошина 07 Вересня 2023, 10:06

Іспанський волонтер Маріо Гарсія Калатаюд перебуває в російському полоні 536 днів. Попри свідчення людей, яких випустили із Сімферопольського СІЗО №2, ФСБ та слідчий комітет РФ заперечують сам факт утримання волонтера.

Про це виданню ZMINA розповіла цивільна дружина Маріо Гарсії Калатаюда Тетяна Маріна.

З Маріо справи погані. ФСБ постійно бреше, що в них його немає. Наші адвокати надсилали багато запитів до ФСБ та слідчого комітету. Однак щоразу вони отримували одну й ту саму відповідь – російська сторона іспанців не утримує, – сказала жінка.

За словами Маріної, свідки, які виходили із Сімферопольського СІЗО №2, підтверджують факт перебування Маріо саме в тій в’язниці.

Сумнівів у тому, що там тримають саме його, у мене немає. З якою метою його там ховають? Чому не підтверджують факт його перебування там? Я не знаю. Як на мене, Росія має підтвердити, що іноземний громадянин, якого намагається звільнити Іспанія, перебуває в них у полоні. Однак з невідомих мені причин вони чомусь цього не роблять, – каже цивільна дружина волонтера.

За її словами, наразі серйозних проблем зі здоров’ям у Маріо немає. Втім, тортури, застосовані до нього в Сімферопольському СІЗО №1 та ІТТ у Херсоні, даються взнаки. Маріна додала, що останнім часом росіяни припинили знущатися з іспанця.

Зараз із ним більш-менш нормально поводяться. Напевно, через те, що я почала в публічному просторі розповідати про його проблеми зі здоров’ям, — зауважила жінка.

Нагадаємо, 19 березня Маріо Гарсія Калатаюда викрали на вулиці Херсона невідомі чоловіки в балаклавах. Його відвезли до місцевої адміністрації. Спочатку тримали в Херсоні, а потім перевезли до Сімферопольського СІЗО №1.

Як повідомляли QIRIM.News, посилаючись на КримSOS, у квітні цього року Військова прокуратура росії визнала затримання іспанського волонтера Маріо співробітниками фсб рф та його утримання в СІЗО міста Сімферополя. Чоловіка підозрюють у нібито «причетності до вчинення дій, спрямованих на заподіяння шкоди безпеці рф». 

Источник