росія стала другим найбільшим постачальником нафти до Індії у вересні

росія у вересні знову стала другим за величиною постачальником нафти Індію. Про це розповіли аналітики компанії Kpler.

Так, Індія у вересні імпортувала 842 тис. барелів на день російської нафти порівняно з 732 тис. барелів на день у серпні та 888 тис. барелів на день у липні. Саудівська Аравія була найбільшим постачальником з обсягом 869 тис. барелів на день, а Ірак посів третє місце з 814 тисяч. барелів на день.

Раніше повідомлялося, що в серпні Росія опустилася на третє місце серед найбільших експортерів сирої нафти до Індії, тоді як Саудівська Аравія піднялася на дві позиції і стала найбільшим експортером індійським нафти, вперше за рік випередивши Ірак. Частка Саудівської Аравії на ринку Індії в серпні склала 20,8%, за нею йдуть Ірак (20,6%) та Росія (18,2%).

Згідно з даними Kpler, минулого місяця індійські нафтопереробні заводи розширили кошик російської нафти, розмістивши замовлення на нафту сортів ВСТО, ARCO і Novy Port Light, що раніше рідко замовляли. За словами представника державного нафтопереробного сектора, знижки на російську нафту, можливо, знизилися в порівнянні з рівнями червня/липня, але ця сировина, як і раніше, дешевше, ніж американські, африканські та багато близькосхідні сорти.

При цьому аналітики галузевої аналітичної компанії Vortexa вважають, що постачання російської нафти до Індії ще більше збільшаться у жовтні та листопаді.

Источник