росія почала експортувати дизпальне до Саудівської Аравії

росія почала експортувати дизельне паливо до Саудівської Аравії — свого союзника в групі ОПЕК+ — у лютому після того, як 5 лютого ЄС запровадив ембарго на морський імпорт російських нафтопродуктів, повідомляє Reuters із посиланням на трейдерів і дані відстеження суден.

Напередодні заборони ЄС на російські нафтопродукти рф почала перенаправляти свої вантажі нафтопродуктів до Північної Африки та Азії, тоді як Європа нарощує імпорт дизеля з Близького Сходу та Азії, щоб компенсувати втрату російських барелів, які вона імпортувала. А це близько 600 тис. барелів на добу (б/д).

Тепер, згідно з даними Refnitiv, які наводить Reuters, щонайменше три вантажі з 190 тис. тонн дизельного пального були завантажені в російському балтійському порту Приморськ у лютому та прямували у Саудівську Аравію.

За словами трейдерів, які розмовляли з Reuters, саудівці можуть експортувати частину російського дизеля в інші країни після деякої переробки.

«У лютому Європа була на шляху до імпорту найбільших обсягів дизельного палива з Близького Сходу та Азії за сім років, оскільки ЄС перейшов до альтернативних поставок після заборони на російський імпорт. Незадовго до паливного ембарго Європа купувала більше дизельного палива в США та Саудівській Аравії, але Європа все ще залишалася найбільшим покупцем російського дизельного палива в січні», — пише агентство.

Оцінки S&P Global, на які посилається BNE IntelliNews, минулого тижня показали, що експорт нафтопродуктів з росії впав на 20% у лютому, досягнувши найнижчого рівня з травня минулого року.

росія заявила, що цього місяця скоротить видобуток нафти на 500 000 барелів на добу у відповідь на санкції Заходу, що може вплинути на рівень її експорту нафти та палива.

За даними JP Morgan, російський експорт палива може знизитися на 300 000 барелів на добу в результаті ембарго ЄС, але банк додав, що росія може зберегти видобуток сирої нафти на довоєнному рівні.

Источник