«Росія мобілізує кримських татар й для того, аби змусити їх покинути Крим», — Рустем Умєров

Асіф АлієвQHA 04 Жовтня 2022, 10:23

Росія вирішила мобілізувати кримських татар не лише задля поповнення свого війська, а й для того, аби змусити їх покинути Крим, де кримські татари продовжували ненасильницький спротив, попри російські репресії.

Про це в інтерв’ю українській службі «Голосу Америки» розповів голова Фонду державного майна України Рустем Умєров, який також активно долучений до переговорних процесів з Росією.

Він додав, що Україна активно працює над тим, щоб повернути кримських татар, які виїхали в треті країни для уникнення російської мобілізації..

За словами Рустема Умєрова, Володимир Зеленський звернувся до кримських татар із пропозицією, яку підтримав Меджліс кримськотатарського народу.

“Перше — це будь-яким шляхом уникати мобілізації. Друге — виходити на протести. Третє — якщо їх таки мобілізували, передавати координати російських військ Збройним силам України. Зараз частина людей з Криму виїжджає в Казахстан, Грузію, Узбекистан, Азербайджан, Туреччину. Ми вже збудували координаційний центр щодо гуманітарної допомоги, і будемо повертати всіх цих людей в Україну для того, щоб продовжувати свою боротьбу”, — розповів «Голосу Америки» Рустем Умєров.

Він додав, що у багатьох людей, які виїхали з тимчасово окупованого Криму, є проблеми із документами. Зараз вони очікують за кордоном на потенційне рішення, яке уможливить їхнє повернення в Україну.

Источник