Російський прокурор запросив 18 років позбавлення волі для активіста Ансара Османова

Фото: «Кримська солідарність» Ліна Тимошина 10 Березня 2023, 16:17

Російський прокурор Сергій Айдінов просить Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону призначити 18 років ув’язнення для кримськотатарського активіста, фігуранта “справи кримських мусульман” Ансара Османова.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Державний обвинувач Сергій Айдінов у дебатах заявив, що «провина Ансара Османова доведена» та оголосив бажаний російським держобвинуваченням строк – 18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. З цього строку 47-річний Ансар Османов перші 4 роки має провести в найсуворіших умовах – у в’язниці, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що попри звинувачення у тероризмі, у матеріалах кримінальної справи Османова немає згадки про зберігання зброї, вибухівки чи реальних планів обвинуваченого у скоєнні терактів.

Щодо «Хізб ут-Тахрір» він заявив, що чудово обізнаний про діяльність цієї організації. Вважає, що Російська Федерація незаконно визнала цю організацію терористичною. Він розповів, що він працював червонодеревником, на цьому й заробляв. Що виховував кількох дітей. Ніколи не притягався ні до кримінальної, ні до будь-якої відповідальності. Був чесною людиною», – сказав адвокат Еміль Курбедінов.

В обвинувальному висновку вказані аудіозаписи прослуховування, зроблені в будинку Ернеста Сейтосманова. На судовому засіданні сторона захисту подала висновок незалежного фахівця на експертизу ФСБ. Фахівець з боку захисту зробив висновок, що були допущені порушення під час проведення експертизи та не виявив у розмовах, записаних співробітниками ФСБ, між Ансаром та Ернестом жодного факту будь-якого насильства чи тероризму.

Наступне засідання має відбутися 28 березня. На ньому планують виступ захисту в дебатах та останнє слово Ансара Османова.

Як повідомляли QIRIM.News, зранку 9 лютого 2022 року в різних районах окупованого Криму співробітники ФСБ проводили обшуки в будинках кримськотатарських активістів. Окупанти затримали Ансара Османова, Марлена Мустафаєва, Ернеста Сейтосманова та Аметхана Абдулвапова.

Нагадаємо, Ансар Османов проживав у селі Танкове Бахчисарайського району. Він брав участь у громадських ініціативах та інформаційних кампаніях на підтримку кримських політв’язнів. Відвідував судові процеси з політично мотивованих справ у Криму та у Ростові-на-Дону.

Источник