Російські вброси – українською: в Одеській області судили організатора проросійського медіа-центру

Цікаво, що за задумкою російських кураторів, участники мали діяти під патріотичними українськими аватарками у мережі, але писати російські нарративи, та через медіа нав'язувати думку про лояльність до росії.

Про це кореспондент Української Служби Інформації дізнався з судового реєстру.

Підсудний народився в росії, а саме в селищі Алтухове Навлінського району Брянської області. Він мешкає в Біляївському районі Одеської області і є громадянином України. Після початку повномасштабного вторгнення його завербували російські спецслужби та взяли на зарплатню.

Підсудний та його спільники мали робити інформаційні вброси у мережі. Але вони мали писати українською мовою, мати українські патріотичні аватарки у соцмережах, при тому – розповсюджувати російські нарративи.

Куратори розробили детальний план дій, зокрема, по їх вказівкам, у соцмережах з одного боку треба було хвалити ЗСУ, а з іншого – робити вброси у коментарях в пабліках, на кшталт: «Наші що ідіоти, в бокове дзеркало видно як «труп» встає. Що професіоналів нема простий відос зняти?» (це про вбитих серед цивільних у Бучі).

Також треба було підривати авторитет СБУ та інших спецслужб та влади України.

Крім діяльності у соцмережах, спільники мали створити медіа-центр «Таврія» та охоплювати аудиторію Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Дніпропетровської областей і тимчасово окупованого Криму. У подальшому ворог планував розширити деструктивний контент і на Кіровоградщину.

Чоловік проведе у в’язниці 5 років, його спільників будуть судити окремо.

Источник