Російська влада відмовилася розкрити дані про здоров’я журналістки Ірини Данилович

Ліна Тимошина 11 Травня 2023, 11:58

Федеральна служба виконання покарань росії відмовилася розкрити інформацію про стан здоров’я засудженої громадянської журналістки Ірини Данилович.

Про це повідомляє Крим.Реаліїз посиланням на «Кримську солідарність».

Відомство відповіло на запит лікаря та громадської активістки Ольги Мазурової, яка багато років виступає на захист політичних в’язнів Криму. Згідно з відповіддю, Данилович отримує лікування у медчастині №3 медсанчастини-91 ФСВП. Також її лікування нібито відбувається відповідно до порядку, затвердженого Мін’юстом Росії, — йдеться у повідомленні.

Водночас відомство відмовилося розкрити дані про стан здоров’я Данилович, пославшись на те, що журналістка не давала згоди на розголошення таких даних Мазуровій.

Як повідомляли QIRIM.News, 21 березня Ірина Данилович на знак протесту проти знущань з неї оголосила голодування. Данилович знепритомніла під час перевезення її до окупаційного “Феодосійського міського суду”, щоб вона завершила ознайомлення з матеріалами кримінальної справи. Пізніше журналістка припинила голодування в обмін на лікування. Їй пообіцяли повезти її на обстеження до лікарні. Однак, як повідомив її батько Броніслав Данилович, жодного лікування їй не надавали.

Як повідомляли QIRIM.News, громадська організація КримSOS подала скаргу до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо незаконного затримання громадянської журналісткиІрини Данилович в окупованому Криму. Раніше стало відомо, що Міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) вимагає звільнити засуджену російськими окупантами в Криму громадянську журналістку і медсестру Ірину Данилович.

Як повідомляли QIRIM.News, 28 грудня 2022 року окупаційний Феодосійський міський суд визнав громадянську журналістку і медсестру Ірину Данилович винною за частиною першою статті 222.1 КК РФ і призначив їй покарання у вигляді позбавлення волі в колонії загального режиму строком на 7 років і штраф у розмірі 50 тисяч рублів.

27 грудня в окупаційному міському суді Феодосії відклали на невизначений строк чергове «судове засідання» у кримінальній справі стосовно громадянської журналістки Ірини Данилович, їй викликали швидку допомогу. Вона заявила, що представники ФСБ в окупованому Криму її били та душили.

29 квітня 2022 року у Криму викрали медсестру та громадську активістку Ірину Данилович, коли вона поверталася додому з роботи з Коктебеля. Цього ж дня в будинку її батьків у селі Владиславівка пройшов обшук нібито через передачу дівчиною секретної інформації іноземній державі. 

Нагадаємо, 11 травня 2022 року адвокату вдалося встановити, що вона у СІЗО Сімферополя. Ірину Данилович обвинувачують за частинуою 1 статті 222.1 (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення, пересилання або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв) Кримінального кодексу російської федерації. Справа перебуває у провадженні слідчих органів ФСБ Криму. Постанову про арешт окупаційний Київський районний суд виніс у закритому судовому засіданні – без участі родичів, слухачів та журналістів. Ірина Данилович працює медсестрою, вона висвітлювала теми, пов’язані з медициною та корупцією у Криму.

Источник