Російська шовіністка в Киргизстані виступила проти киргизької мови

Асіф АлієвQHA 03 Березня 2023, 10:30

Ексдепутатка Киргизстану Євгенія Строкова на парламентських слуханнях щодо законопроєкту про держмову заявила, що нібито киргизькі школярі не люблять ходити на уроки киргизької мови.

Як повідомляє АКІ Press, Строкова заявила, що «саме завдяки російській мові в Киргизстані розвивалися і наука, і культура».

«За новим законом, люди інших національностей, які не знають держмову, просто витісняються. Скільки у нас лікарів та представників інших професій, які залишаться без роботи, судячи з закону, який буде ухвалено. Російська мова для Киргизстану означає дуже багато. Саме завдяки російській у Киргизстані розвивалися і наука, і культура. А найголовніше підтримувалась саме киргизька мова. Те, що за радянських часів у нас скасували вивчення киргизької мови, це не вина СРСР чи Росії. Тому що в інших радянських країнах мова вивчалася. На жаль, у нас чомусь був такий гріх», — повідомила Строкова.

На її думку, якби попередні комісії займалися своєю справою правильно, то зараз би не порушувалося це питання.

«У мене 31 рік педагогічного стажу, і я знаю, що діти, навіть киргизи, не люблять ходити на уроки киргизької мови. Тому що немає методики, і ставиться ціль просто провести урок, а не навчити киргизькою», — сказала вона. За словами Строкової, через цей закон у багатьох громадян, навіть киргизів, які мають проблеми з киргизькою мовою, не буде любові до держмови. Голова нацкомісії з держмови Канибек Осмоналієв порадив прочитати статтю №2. «Ніхто не скасовує офіційну мову. Ось перед вами законопроєкт. Було б добре, якби говорили конкретно за якоюсь статтею», — сказав він.

Заступник міністра освіти та науки Надира Джусупбекова сказала, що для гарного вивчення киргизької мови зараз застосовується комунікативна методика. Спеціально для вчителів було відкрито мовний центр, де вчителів навчають новітніх технологій.

«Ми переклали стандарти на принцип рівнів. З кожним класом рівень підвищується», — сказала вона.

Источник