Путін хоче будівництво ще однієї газопровідної системи в Туреччині

Асіф АлієвQHA 13 Жовтня 2022, 18:24

Президент РФ Владімір Путін на зустрічі з президентом Туреччини повторив свою ідею про те, що Туреччина могла би бути газовим хабом для продажу газу у Європу й інші країни та майданчиком для формування ціни на газ.

Про це повідомляє «Європейська правда».

«Якщо є зацікавленість Туреччини і наших можливих покупців в інших країнах, ми могли би розглянути можливість будівництва ще однієї газопровідної системи і створення на території Туреччини газового хабу для продажу у треті країни, передусім європейські — звісно, якщо вони у цьому зацікавлені. І у процесі роботи цього хабу, який ми могли би разом створити, це був би майданчик не лише для постачання, а й визначення цін… Зараз вони захмарні, а ми могли б спокійно регулювати їх на нормальному ринковому рівні без якогось політичного забарвлення», — заявив Путін.

Тезу про «газовий хаб» у Туреччині на заміну пошкодженим «Північним потокам» посадовці РФ також активно просували напередодні на енергетичному форумі у Москві. Путін у своєму виступі також заявив, що вибухи на «Північних потоках» вигідні США, Польщі та Україні.

Источник