Прокуратура АРК скерувала до суду обвинувальний акт стосовно заступника Константинова, який закликав знищити Україну

Шевчук Микола 05 Вересня 2023, 15:07

До суду скеровано обвинувальний акт стосовно кримського «чиновника», заступника колаборанта і так званого голови парламенту Криму Володимира Константинова, який виправдовував російську агресії та закликав до знищення України.

Про це повідомляє пресслужба Прокуратури Автономної республіки Крим та міста Севастополя (АРК).

Прокуратура автономії скерувала до суду обвинувальний акт стосовно окупаційного заступника голови «Державної Ради Республіки Крим», який серед іншого виправдовує російську агресії та закликає до знищення України як держави, — сказано в повідомленні.

Повідомляється, що з початку повномасштабного вторгнення рф, обвинувачений активно сприяє ворогу та бере участь у різних політичних заходах з підтримки збройної агресії проти України.

До прикладу, минулого року окупаційний посадовець, виступаючи на пропагандистському телебаченні, закликав до окупації міст Одеси, Миколаєва та Дніпра, а також заявляв про необхідність приєднання їх до так званого «Кримського федерального округу».

Окрім цього, у своїх виступах він виправдовував проведення незаконного окупаційного референдуму у 2022 році, а також закликав до «ліквідації України як держави» та її влади.

Після 2014 року обвинувачений займав різні керівні посади у незаконно створених окупаційних органах. Зокрема, був помічником «члена ради федерації федеральних зборів рф» Сергія Цекова. А з 2019 року став заступником голови «державної ради» Криму. Дії обвинуваченого кваліфіковано як: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади (ч. 3 ст. 109 КК України); посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 1 ст. 110 КК України); колабораційна діяльність (ч. 6 ст. 111-1 КК України); виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників (ч. 3 ст. 436-2 КК України).

Так званому чиновнику загрожує до 12 років позбавлення волі.

З огляду на фото очевидно, що мова йде про Володимира Бобкова.

Раніше прокуратура АРК повідомила про підозру посіпакам кремля Таліпову та Вертінській.

Источник