Прокуратура АРК: колишнього ватажка «ДНР» підозрюють у катуванні українців в Криму

Фото: пресслужба прокуратури АР Крим Ліна Тимошина 04 Жовтня 2022, 13:32

Прокуратура Автономної Республіки Крим повідомила про підозру громадянину РФ, активному учаснику подій, які призвели до окупації кримського півострова, колишньому ватажку незаконного збройного формування «ДНР». Про це повідомила пресслужба прокуратури. Зазначається, що саме він пізніше став одним із ватажків незаконного збройного формування, яке діяло на Донеччині.

Дії підозрюваного кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України) та посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 2 ст. 110 КК України). Санкції статей передбачають до дванадцяти років позбавлення волі, — йдеться у повідомленні.

Підозрюваний активно сприяв окупації ЗС РФ території Автономної Республіки Крим. У березні 2014 року, перебуваючи у м. Сімферополь, підозрюваний разом зі спільниками викрав трьох громадян України через їх публічну демонстрацію проукраїнської позиції в Криму та спротив окупації півострова.

Тримаючи потерпілих у міському військкоматі, особисто застосовував до двох з них погрози, тортури, насильство та наносив тілесні ушкодження вважаючи, що вони можуть перешкодити проведенню незаконного референдуму щодо входження АР Крим до складу РФ, — наголосили в прокуратурі.

Такі дії вказаного громадянина прямо заборонені статтею 147 Конвенції про захист цивільного населення під час війни та є воєнним злочином.

Прокуратура прізвища підозрюваного не називає. Однак, вочевидь, йдеться про Ігоря Безлера.

Источник