Прокуратура АР Крим підозрює у колабораціонізмі 7 кримських окупаційних суддів

Ліна Тимошина 08 Вересня 2023, 13:07

Прокуратура автономної Республіки Крим і міста Севастополя повідомила про підозри у колабораційній діяльності сімом кримським окупаційним суддям (ч. 7 ст. 111-1 КК України). Їм загрожує до 15 років позбавлення волі.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури у Telegram.

Встановлено, що у 2022-2023 роках підозрювані добровільно обійняли посади у незаконно створених судових органах країни-окупанта, що діють на півострові.

П’ятеро з них стали суддями у «Верховному суді РК», «Красногвардійському  районному суді РК» та «Київському районному суді м. Сімферополя». Ще двоє зайняли керівні посади – голови так званого «Залізничного районного суду м. Сімферополя» та заступника голови у незаконно створеному «Керченському міському суді РК», — розповіли у відомстві.

На своїх посадах підозрювані здійснювали правосуддя в інтересах держави-окупанта та сприяли реалізації її політики на території півострова.

Як повідомляли QIRIM.News, прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя скерувала до суду обвинувальний акт стосовно кримської окупаційної судді. Її дії кваліфіковано як колабораційна діяльність (ч. 7 ст. 111-1 КК України). Санкція статті передбачає позбавлення волі до 15 років.

Нагадаємо, раніше прокуратура автономії повідомила про підозри чотирьом колишнім заступникам начальників управлінь Кримського територіального командування внутрішніх військ МВС України.

Источник