Президія Меджлісу закликає ПАЧЕС не підтверджувати мандати членів національної делегації рф

Фото: «ZN.UA» Ліна Тимошина 04 Травня 2023, 15:08

Президія Меджлісу кримськотатарського народу закликає Парламентську Асамблею Організації Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС) не підтверджувати мандати членів національної делегації російської федерації та не допустити участі делегації рф у роботі 61-ї Генеральної Асамблеї ПАЧЕС.

Про це йдеться у заяві Президії Меджлісу кримськотатарського народу «Про неприпустимість підтвердження мандатів членів національної делегації РФ у якості членів Парламентської Асамблеї Чорноморського економічного співробітництва», яку оприлюднив голова Меджлісу Рефат Чубаров у Facebook.

4 – 5 травня 2023 року у м. Анкара (Туреччина) відбудеться 61-а Генеральна Асамблея ПАЧЕС. До порядку денного Генеральної Асамблеї ПАЧЕС включено питання про підтвердження мандатів членів національної делегації рф, сформованої після проведення у РФ парламентських виборів.

Згідно з офіційними документами, наданими РФ до Міжнародного секретаріату ПАЧЕС, підтвердженню підлягають мандати наступних членів національної делегації РФ: Бабакова Олександра, Диденка Олексія, Затуліна Костянтина, Бесонова Євгенія, Шеремета Михайла, Шилкіна Григорія, Семісотова Миколи, Нікітіна Олександра, Трембіцького Олександра, — йдеться у заяві.

Меджліс звертає увагу членів національних делегацій держав-членів ПАЧЕС Республіки Албанія, Республіки Вірменія, Азербайджанської Республіки, Республіки Болгарія, Грузії, Грецької Республіки, Республіки Молдова, Республіки Північна Македонія, Румунії, Республіки Сербія на те, що склад національної делегації рф сформований з осіб, які перебувають під міжнародними санкціями та санкціями держав за скоєні ними злочини, що посягають на норми та принципи міжнародного права.

Особи, включені до складу офіційної делегації РФ і чиї мандати пропонується підтвердити у якості членів ПАЧЕС, і сьогодні продовжують вчиняти міжнародні злочини: ними розробляються, обговорюються та затверджуються злочинні рішення, спрямовані на порушення норм міжнародних договорів, розв’язання та ведення війни проти суверенної незалежної та демократичної Української держави, внаслідок якої щодня гинуть мирні жителі, зокрема діти, — наголосили у Меджлісі.

Зазначається, що усі особи, включені до складу офіційної делегації рф, починаючи з лютого 2014 року, коли рф окупувала Крим, особисто причетні до скоєння злочинів на території України та проти громадян України.

Так, «член делегації» РФ Михайло Шеремет був командиром «кримської самооборони» — незаконного формування, особовий склад якого становили озброєні бандити, покликані залякати населення Криму в період його захоплення російськими військами у лютому-березні 2014 року. При цьому Михайло Шеремет обґрунтовано звинувачується в організації викрадення та жорстокого вбивства кримськотатарського активіста, батька 3-х неповнолітніх дітей, Героя України (посмертно) Решата Аметова, — підкреслили у Меджлісі.

З повним текстом заяви Меджлісу можна ознайомитися за посиланням.

Фото: Facebook/Рефат Чубаров Фото: Facebook/Рефат Чубаров

Источник