Президент підписав закон щодо впорядкування адміністративно-територіального устрою АР Крим

Фото: пресслужба Офісу Президента України Ліна Тимошина 05 Вересня 2023, 09:14

Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою Автономної Республіки Крим», прийнятий Верховною Радою України 23 серпня — в день проведення третього саміту Кримської платформи.

Про це повідомило Представництво Президента в АР Крим на сторінці у Facebook.

Проєкт Закону був розроблений Представництвом спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Після набрання чинності Законом — наступного дня після його офіційного опублікування, будуть введені в дію рішення, прийняті парламентом у 2016 та 2020 роках щодо декомунізації та запровадження нового районного поділу Автономної Республіки Крим.

Головна мета Закону — підготовка підґрунтя для деокупації півострова, адже військові та військово-цивільні адміністрації створюються для діяльності на території територіальних громад, — зазначили у відомстві.

У зв’язку з цим Закон також доручає Кабінетові Міністрів України протягом одного місяця визначити території та адміністративні центри територіальних громад в Автономній Республіці Крим. А протягом трьох місяців — утворити районні державні адміністрації нових районів та внести на розгляд парламенту законопроєкт про особливості відновлення публічної влади в Автономній Республіці Крим після деокупації.

Упевнені, що цей крок є дуже важливим на шляху до деокупації та повоєнного відновлення Кримського півострова – наголосили у Представництві Президента в АР Крим.

Як повідомяли QIRIM.News, у Верховній Раді України був зареєстрований проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою Автономної Республіки Крим» (реєстр. № 9548), яким передбачається надання можливості Кабміну визначити території та адміністративні центри територіальних громад в Криму без розроблення перспективних планів.

Источник