Правозахисник Сервер Мустафаєв вступив на юридичний факультет, але не може навчатися у колонії

Фото: «Кримська солідарність» Ліна Тимошина 04 Травня 2023, 16:56

Політв’язень, правозахисник і громадянський журналіст Сервер Мустафаєв вступив на юридичний факультет, але не може розпочати навчання.

Про це розповів «Кримській солідарності» адвокат Володимир Білієнко, який відвідав Мустафаєва у російській колонії у Тамбовській області.

Засуджений на 14 років позбавлення волі правозахисник повідомив адвокату, що заочно вступив до університету на юридичний факультет, але не може розпочати навчання. Для цього Мустафаєву потрібний доступ до інтернету та ноутбука, який сім’я відправила йому ще у вересні 2022 року. Проте адміністрація колонії досі не віддала техніку правозахиснику.

Сервер сказав, що в нього вже сесія скоро, перший курс здавати, а він ще досі до ноутбука не дістався, — розповів Білієнко.

Дружина Сервера Мустафаєва Майє Мустафаєва повідомила, що навчання триватиме близько чотирьох років — у дистанційному режимі.

Він зарахований до університету, але навчання не розпочалося у нього. Не знаю, наскільки можна так навчатися, бо вже 3-4 місяці ми боремося із цим, — пояснила дружина правозахисника.

Адвокат додав, що Мустафаєва почав турбувати біль у серці. У грудні 2022 року йому зробили електрокардіографію, проте необхідної консультації фахівця кардіолога Мустафаєву досі не надали.

Нагадаємо, 11 жовтня 2017 року в окупованому Бахчисараї співробітники ФСБ затримали шістьох кримських татар — Тимура Ібрагімова, Марлена (Сулеймана) Асанова, Мемета Белялова, Сейрана Салієва, Сервера Зекірьяєва та Ернеса Аметова. 21 травня 2018 року були затримані у своїх будинках та заарештовані в рамках цієї ж кримінальної справи Едем Смаїлов та Сервер Мустафаєв. За версією «слідства» провина затриманих кримських татар полягала у причетності до діяльності Хізб ут-Тахрір у Криму.

16 вересня 2020 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону виніс вирок фігурантам Другої бахчисарайської групи «справи Хізб ут-Тахрір». Мустафаєва засудили до 14 років позбавлення волі та ще рік обмеження.

Як повідомляли QIRIM.News, політв’язень Сервер Мустафаєв має низку проблем зі здоров’ям. Зокрема, у нього погіршився є зір, є проблеми із зубами, болять ноги та турбує серце. Під час утримання у виправній установі Мустафаєву не надавали медичної допомоги.

Источник