Правозахисник Абдурешит Джеппаров вийшов на свободу (ФОТО)

Фото: «Кримська солідарність» Ліна Тимошина 08 Травня 2023, 09:45

7 травня минуло 12 діб адміністративного арешту кримськотатарського правозахисника Абдурешита Джеппарова. Біля будівлі відділку окупаційної поліції «Залізничний» у Сімферополі його зустрічали родичі, активісти та адвокати.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Фото: «Кримська солідарність» Фото: «Кримська солідарність»

Поки кореспонденти знімали коментарі, до зустрічаючих під’їхали омоновці та співробітники Росгвардії. Вони вимагали припинити зйомку, а в адвокатів Еміля Курбедінова, Едема Семедляєва та Рустема Кямілєва переписали паспортні дані, — йдеться у повідомленні.

Фото: «Кримська солідарність» Фото: «Кримська солідарність»

Зазначається, що під час обшуку 25 квітня в будинку Абдурешита Джеппарова йому не висували жодних підозр або звинувачень. Про «адміністративне правопорушення» Джеппаров дізнався за кілька годин — перед засіданням в окупаційному Білогірському районному суді, яке провели без слухачів та журналістів. Йому не дозволили реалізувати право на захист.

Я прокинувся в день обшуку від їхньої команди «встати!». У сантиметрах 40-45 від мене був пістолет, а в торцевій стороні ліжка на нас був наставлений автомат — усе це в нашій спальні було приблизно о 6.45 ранку. Ну, а потім як у всіх – обшук, перевернули будинок. Далі усілякі «процедури». Спочатку ФСБ, потім ЦПЕ, потім суд Білогірський і далі я тут, на вулиці Павленка, 1 у спецприймачі, — прокоментував правозахисник одразу після звільнення.

Фото: «Кримська солідарність»

Як повідомляли QIRIM.News, 2 травня, окупаційний Верховний суд Криму ухвалив рішення залишити без задоволення апеляційну скаргу, а рішення про арешт Джеппарова — без зміни. Окупанти його звинуватили у непокорі вимогам співробітників «поліції» та заарештували на 12 діб.

Як повідомляли QIRIM.News, вранці 25 квітня окупанти прийшли з обшуком до кримськотатарського правозахисника Абдурешита Джеппарова. Як повідомляли QIRIM.News, дружина Джеппарова Ніяра Абдураімова у відеокоментарі «Кримській солідарності» сказала, що зранку до їхньої спальні увірвалося з десяток силовиків з автоматами. У родини вилучили ноутбуки і телефони.

Як писали QIRIM.News, Представництво Президента в Автономній Республіці Крим засуджує насильницьке викрадення представника корінного кримськотатарського народу Абдурешита Джеппарова та вимагає негайно звільнити громадянина України. Президент Володимир Зеленський назвав затримання Абдурешита Джеппарова ще одним прикладом російських репресій проти корінного народу Криму.

Источник