«Позбавити голоси підсудних», — дружина в’язня Кремля про тиск на кримськотатарських адвокатів

Асіф АлієвQHA 06 Жовтня 2022, 17:53

Позбавлення адвокатської ліцензії кримських адвокатів — це механізм тиску правоохоронних органів на кримських адвокатів, щоб позбавити голоси підсудних та засуджених та залишити без захисту весь наш народ.

Про це в інтерв’ю QIRIM.News розповіла дружина в’язня Кремля Сейрана Салієва — Муміне Салієва, коментуючи прохання кримськотатарських політв’язнів повернути їхнім захисникам адвокатський статус.

Салієва зазначила, що захист — це не просто прояв професійного статусу, у кримських татар — це те, що «вбирає їх ментальність і самоідентичність».

«Тому коли кримські політв’язні дізналися про те, що трьох адвокатів позбавлено адвокатського статусу, вони відреагували написанням десятків звернень, направлених до Федеральної палати адвокатів РФ. Адвокат для свого довірителя — і щит, і друг, і броня. Тому політв’язні незгодні з таким несподіваним. і безпрецедентним рішенням. У своїх зверненнях вони наголосили на високому професіоналізмі адвокатів, їх сумлінності, знанні кон’юнктури матеріалів кримінальної справи з самого початку слідства, закликаючи повернути їм адвокатський статус», — розповіла вона.

Муміне Салієва нагадала історію переслідуваних кримськотатарських адвокатів, коли 2016 року кримські силовики проводили обшуки в офісі юристів.

«У січні 2017 року в нашому будинку проходив перший обшук. Тоді заарештували чоловіка на 12 діб, і одночасно адвоката Еміля Курбедінова на 10 діб зі сфабрикованого адміністративного діловодства. У 2019 році Мін’юст РФ звертався з вимогою виключити Еміля Курбедінова із Кримської центральної колегії адвокатів. 2021 року Центральний районний суд Сімферополя заарештував Едема Семедляєва на 12 діб за відмову припинити відкрите ведення аудіозапису на вимогу начальника відділу Центру з протидії екстремізму. У 2022 році його знову затримали за публікацію в соцмережах, яка засуджує дії збройних сил Росії, а адвокатів Назима Шейхмамбетова, Айдера Азаматова та Еміне Амілєву піддали адмінарешту за інтерв’ю журналістам без медичної маски», — повідомила вона.

Нагадаємо, політв’язні Криму звернулися до Федеральної палати адвокатів РФ із проханням відновити адвокатський статус кримським юристам — Лілі Гемеджі, Рустему Кямльову та Назиму Шейхмамбетову. Із заявою до Федеральної палати адвокатів РФ вже звернулися Алім Суф’янов, Сейран Хайредінов, Яшар Муєдінов, Рустем Шейхалієв, Алім Карімов, Ернес Аметов та десятки інших ув’язнених.

Источник