Помер колишній політв’язень релігієзнавець Ігор Козловський

Фото: Апостроф Ліна Тимошина 06 Вересня 2023, 16:45

Помер колишній політв’язень релігієзнавець Ігор Козловський. Йому було 69 років.

Про це у соцмережах повідомили його син, а також друзі та інші колишні бранці Кремля.

Ти був для мене всім світом. Люблю тебе безмежно. Спочивай з миром, — написав у Facebook його син Олександр Козловський.

Ігор Козловський. Спочивай з миром Велика Людина, — написав у Facebook експолітв’язень, режисер і військовослужбовець Олег Сенцов.

За даними релігієзнавиці Людмили Филипович, вчений помер унаслідок серцевого нападу. 

Як повідомляє Український інститут національної пам’яті, Козловський був відомим у світі фахівцем із релігієзнавства та духовних систем. Він зустрічався з Папою Римським Павлом ІІ, написав понад 50 наукових книг. Сфера його наукових зацікавлень була різноманітною: від державно-церковних відносин до східних релігійних практик.

Після окупації Донецька проросійськими бойовиками «ДНР», Козловський зайняв принципово проукраїнську позицію, однак не міг виїхати з міста через сімейні обставини. У січні 2016 року бойовики взяли в полон Козловського. У застінках «ДНР» він пробув майже два роки, поки його не обміняли у грудні 2017 року.

Я зрозумів, що я екзистенційно вільний у підвалі, на самому дні свого життя, коли повернувся скривавлений після тортур і катувань. У той момент я ясно усвідомив, що не боюсь померти, тобто мені нема чого втрачати. Зник страх смерті і я чітко знав, що це правда, що я не обманюю себе. Зі мою залишилися лише моя гідність, відповідальність та любов до рідних, близьких, друзів, до моєї України, — процитував Інститут націоанльної пам’яті Козловського на відкритій лекції Львівського медіафоруму.

Повернувшись з полону, Козловський працював в Інституті філософії імені Григорія Сковороди НАН України та вів активне публічне життя, розповідаючи про досвід полону та загрозу тоталітарного режиму, який несе Росія.

Источник