Польща посилить військовий захист балтійської енергетичної інфраструктури

Уряд Польщі схвалив проект закону, який дозволяє польським військовим реагувати на напади терористів на підводну енергетичну інфраструктуру, включно з стратегічним газопроводом Baltic Pipe, повідомляє The First News.

Запропоновані правила передбачають можливість використання збройних сил проти терористичних загроз енергетичній інфраструктурі на морі, включаючи: газопровід Baltic Pipe та інші, об’єкти та установки, що забезпечують доступ до портів, морські вітряні електростанції, підводні енергетичні та волоконно-оптичні мережі.

Baltic Pipe – це польсько-данський стратегічний проект інфраструктури природного газу, який дозволяє транспортувати газ з норвезького шельфу в Північному морі до Польщі.

Відповідно до законопроекту, прийнятого в четвер, міністр оборони буде уповноважений дозволити військовим потопити ворожий корабель або плавучий об'єкт, що становить терористичну загрозу.

Уряд заявив, що рішення призначене лише для виняткових ситуацій, коли інші варіанти реагування вичерпано.

Уряд також повідомив, що постійна база підрозділів берегової охорони буде створена в порту Свіноуйсьце (північно-західна Польща), де розташований термінал LNG (скраплений природний газ).

Законопроект має бути схвалений парламентом і підписаний президентом, щоб він став законом.

Источник