Політв’язня Ескендера Абдулганієва змушували отримати російське громадянство: після відмови переселили до холодного корпусу в’язниці

Фото: «Кримська солідарність» Ліна Тимошина 07 Березня 2023, 12:25

Наймолодшого політв’язня з Криму Ескендера Абдулганієва змушували отримати російське громадянство.

Про це повідомляє «Кримська солідарність», посилаючись на його адвоката Алана Качмазова.

3 березня Абдулганієва, засудженого до 12 років позбавлення волі, у «Володимирському централі» відвідав адвокат Алан Качмазов. Він повідомив «Кримській солідарності», що його змушували отримати російське громадянство і перевели до ремонтного корпусу. До кримського татарина захисник зміг потрапити після численних скарг дзвінків до наглядових та профільних органів, — йдеться у повідомленні.

Попри те, що адвокат прибув до контрольно-пропускного пункту в’язниці рано вранці і був другим у черзі, зустрітися з Абдулганієвим йому вдалося лише надвечір.

Абдулганієв під час зустрічі з адвокатом встиг розповісти, що його перевели в окремий корпус, де разом із ним перебувають семеро осіб. Цей корпус будівлі перебуває у стані ремонту, тому там холодно.

Ескендер припускає, що переселили туди його після того, як він відмовився від пропозиції прийняти російське громадянство та присягу. У цьому корпусі він перебуває близько двох місяців, — розповів адвокат.

До арешту кримськотатарський політв’язень мав документи українського зразка.

Нагадаємо, фігуранта «Червоногвардійської групи» Ескендера Абдулганієва затримали в окупованому Криму в лютому 2019 року. У листопаді 2020 року його засудили до 12 років ув’язнення. Окупанти звинуватили чоловіка у приналежності до забороненої у Росії «Хізб-ут Тахрір».

Нагадаємо, мати політв’язня «Червоногвардійської групи» у справі Хізб ут-Тахрір Ескендера Абдулганієва Еміне Абдулганієва в коментарі QIRIM.News розповіла про побачення з сином по відеозв’язку, коли так званий Апеляційний військовий «суд» затвердив вирок Абдулганієву. За її словами, тоді він був хворий.

Источник