Політв’язня Асана Янікова етапували у в’язницю у Владимирській області

Фото: «Кримська солідарність» Ліна Тимошина 05 Вересня 2023, 11:04

Політв’язня із Сімферополя Асана Янікова, засудженого окупантами до 15 років ув’язнення, етапують із СІЗО Новочеркаська до в’язниці — у Владимирській області рф.

Про це «Кримській солідарності» повідомила його сестра Фатіме Янікова.

Із СІЗО Новочеркаська його вивезли 26 серпня і планують доставити до в’язниці у Владимирській області, — розповіла родичка політв’язня.

Асан Яніков — активіст, який до арешту відвідував суди з політично мотивованих справ у Криму. 2017 року виходив на одиночний пікет, протестуючи проти переслідувань за національною та релігійною ознакою. Яніков займався відправленням передач політв’язням до СІЗО.

Як повідомляли QIRIM.News, 27 і 28 березня 2019 року у Сімферополі та його околицях, Білогірському і Красногвардійському районах окупованого Криму, відбулися обшуки і затримання кримських татар. Тоді, зокрема, був затриманий й Асан Яніков.

Як писали QIRIM.News, 18 березня 2022 року Південний окружний військовий суд рф визнав винними та виніс обвинувальні вироки п’ятьом кримськотатарським активістам «Кримської солідарності»: Акім Бекіров отримав 14 років у колонії строгого режиму; Сейтвелі Сейтабдієв — 14 років у колонії строгого режиму; Рустем Сейтхалілов — 14 років у колонії строгого режиму; Ескендер Сулейманов — 15 років у колонії строгого режиму; Асан Яніков 15 років у колонії строгого режиму.

Як повідомляли QIRIM.News, засудженого на 14 років кримськотатарського активіста Акіма Бекірова етапували з російського СІЗО Новочеркаська до в’язниці міста Балашова Саратовської області. Зараз він перебуває у спецблоці СІЗО-1 у Саратові та чекає подальшого етапу у в’язницю. А кримськотатарського активіста Рустема Сейтхалілова етапували із СІЗО Новочеркаська до в’язниці в Ульянівській області.

Источник