Підтримка дій агресора та виправдовування війни проти України: прокуратура автономії повідомила про підозру «кримському сенатору»

Фото: прокуратура АР Крим Ліна Тимошина 12 Жовтня 2022, 15:19

Прокуратура Автономної Республіки Крим повідомила про підозру «кримському сенатору» (раніше посада мала назву — «член Ради Федерації РФ від окупаційної влади Республіки Крим»). Про це повідомляє пресслужба прокуратури АР Крим.

За даними слідства, підозрювана з моменту окупації півострова Збройними силами РФ у 2014 році, перейшла на бік окупантів та активно почала будувати власну «кар’єру». Спочатку її було призначено членом Ради Федерації Федеральних зборів Росії від окупаційної адміністрації РФ в Криму, а у 2019 році знову перепризначено, — йдеться у повідомленні.

Після повномасштабного вторгнення РФ до України, у квітня цього року, підозрювана неодноразово виступала на пропагандистських ресурсах країни-агресора. У своїх промовах публічно підтримувала незаконні дії держави-окупанта, спрямовані на підтримку війни в Україні, виправдовувала збройну агресію РФ проти України та здійснювала глорифікацію, тобто прославлення її учасників.

Зокрема, у своїх виступах вона закликала до необхідності активізації «спецоперації», продовження вчинення російською армією воєнних злочинів та злочинів проти людяності на українській території, а також висловлювала вдячність «захисникам» та «визволителям».

Дії підозрюваної кваліфіковано як виправдовування, визнання правомірною збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників (ч. 3 ст. 436-2 КК України) та колабораційна діяльність (ч. 6 ст. 111-1 КК України). Санкція за вказані злочини передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років, — зазначили у прокуратурі.

Прокуратура прізвища не називає, однак, за даними джерел QIRIM.News, йдеться про Ольгу Ковітіді.

Источник